Тренування в армії є одним з найважливіших аспектів її успіху. Більшу частину служби військові проводять тренуючись для розвитку своєї фізичної та психологічної форми, загартовуються й відточують бойові навички. Підготовчі вправи розроблені таким чином, щоб наблизити солдат до умов справжнього бою, тому вони іноді здаються чимось дуже жорстоким.
 
   Біг є обов’язковою складовою тренувань будь-якої армії. Наприклад, в США навантаження на солдат постійно збільшується по мірі їхнього розвитку, тож марш-кидок починається з 3 кілометрів і може доходити до 50 кілометрів із повною викладкою.
Для загартовування силової витривалості солдат у США використовується тест Купера. Він включає в себе комплекс з чотирьох різних вправ по 10 повторень, який повторюється 4 рази поспіль. Якщо військовий проходить тест менше ніж за 3 хвилини, то його фізична форма вважається відмінною. Підхід Купера не потребує ніяких тренувальних снарядів, його можна виконувати навіть в домашніх умовах. Завдяки цьому багато армій світу тренують своїх військових саме таким способом.
 
   Страх – один із найбільших ворогів військового. Для його подолання й вміння контролювати проводять спеціальні тренування. Наприклад, ізраїльській спецназ практикує випробування нападу собаки на людину. Солдат, звісно, знаходиться в спеціальному захисному одязі, тож поранень не зазнає, головне тут – навчитися діяти й контролювати своє тіло під час нападу добре натренованих військових собак.
   Ще один цікавий спосіб подолання страху існує в елітних підрозділах «Морські котики» США. Новобранцям зв’язуються руки й ноги та кидають до спеціального басейну. Грубо кажучи, це імітація втоплення з зав’язаними кінцівками. Солдати в таких умовах повинні всіма силами спробувати розв’язати вузли й вибратися з води. Пізніше, це завдання ускладнюється – інструктори нападають на «морських котиків» прямо у воді й заважають їм. Таке тренування допоможе навчитися дуже добре контролювати свій страх і дихання, що дуже важливо для військовослужбовців.
            
   Але, мабуть, одна з найдивніших вправ практикується в армії Китаю. Повірте, майже всі про неї чули. В інтернеті є багато відео де  китайські військові передають один одному вибухівку з гнітом поки вона не здетонує. Вправа дуже проста – солдати стають у невелике коло біля глибокої ями й передають гранату, один із солдатів повинен вчасно зреагувати та вкинути її в яму, де вона й вибухне. Таке небезпечне тренування розвиває командний дух і, знову ж таки, допомагає контролювати страх.
 
   Для виховання морально-вольових рис солдати практично у всіх арміях вивчають бойові мистецтва: карате, айкідо, джиу-джитсу, бокс, дзюдо, боротьба. Зокрема, в Україні планують почати практику MMA – змішаних бойових мистецтв. Це дозволить формувати впевненість військових у своїх діях і загартовувати їх психологічно.
   ТОВ «ПАРТНЕР-ВС» виготовляє широкий асортимент обладнання для тренування військовослужбовців. Мішеневі установки, електро-механічні мішені, тири, стрільбища, макети військової техніки, електро-акустичні міни й, навіть, цілі тренувальні полігони. Все обладнання, яке виготовляє ТОВ «ПАРТНЕР-ВС» сертифіковане.
   
Дізнавайтеся більше на сайті: https://partner-vs.com/…/poligo…/trenuvalne-obladnannya/